Naliali ste do kvetináča príliš veľa vody?

Aby samozavlažovací systém Lechuza fungoval správne, musí byť hladina vody v zásobníku v stanovených hraniciach. Na to slúžia značky na ukazovateli stavu vody – min a max. Ale čo sa stane, ak prelejeme vodu cez maximum?

Nevadí. Riešenie je rýchle:

V exteriéri majú kvetináče Lechuza na spodnej časti skrutku na odtok prebytočnej vody. Túto jednoducho otvorte a prebytočná voda vytečie von. Tá istá situácia nastane v prípade, ak do kvetináčov naprší veľké množstvo dažďovej vody.

Odtoková skrutka sa nachádza na dne kvetináča a na dne výsadbovej vložky. Bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho zásahu umožní odtok dažďovej vody. Alebo akejkoľvek inej vody. Napríklad ak máte na polievanie malých pomocníkov…

V interiéri to riešime podľa veľkosti kvetináča:

Stolový kvetináč ľahko rozoberieme – vyberieme výsadbovú vložku – a prebytočnú vodu vylejeme. Prípadne len nakloníme a vodu vylejeme.

U väčších kvetináčov tento postup nemusí byť realizovateľný. Na tento účel existuje v príslušenstve Lechuza ručná pumpa. Ňou jednoducho upravíte hladinu vody v zásobníku na požadovanú úroveň.

 

 

 

 

Naša stránka rešpektuje vaše súkromie, preto minimalizujeme používanie súborov cookies. Pre analýzu návštevnosti a používanie webu používame Google Analytics, ako aj nevyhnutne potrebné cookies pre chod nášho webu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácii nájdete tu: