9 výhod kvetináča s výsadbovou vložkou Lechuza

Väčšina nami ponúkaných kvetináčov Lechuza obsahuje vnútornú vložku na výsadbu, do ktorej sa vkladá samozavlažovací systém Lechuza. Kvetináč sa skladá z vonkajšieho obalu a vnútornej vložky, ktorá obsahuje samozavlažovací systém. 
 
 Čím je výsadbová vložka (liner) nezvyčajná? 
 
1. Jednoduchá manipulácia aj pri väčších veľkostiach. Činnosti, ktoré prebiehajú pri stolových kvetináčoch bez problémov a samozrejme, získavajú s pribúdajúcou veľkosťou kvetináča na zaujímavosti. Vďaka možnosti rozdelenia výsadby na obal a výsadbovú vložku sa rozdelí celková váha a umožní manipuláciu aj u väčších kvetináčov. Výsledok prekvapí a výrazne zvýši komfort používania. Napríklad kvetináče Classico LS majú liner až do veľkosti, u ktorej sa dá predpokladať, že sa ešte bude využívať - v tomto prípade je to do priemeru kvetináča 50 cm.
 
2. Jednoduchá manipulácia s výsadbovou vložkou vďaka zabudovaným rúčkam. Podľa veľkosti sú rúčky dve, alebo štyri.
3. Jednoduchá manipulácia so samostatným obalom, tiež oceníte hlavne u väčších veľkostí. V tomto bode sa najzreteľnejšie ukazuje rozdiel v porovnaní s keramickými kvetináčmi, aj keď vizuálne pôsobia rovnako (platí pre radu Premium).
 
4. Čistá práca - pri sprchovaní rastliny a presádzaní, pri prezimovaní. Ak sa obal nezúčastní niektorých činností, pri ktorých by sa mohol zašpiniť, nemusíte ho potom čistiť.
5. Výmena vonkajšieho obalu bez presádzania, narušenia výsadby. Tak medzi kvetináčmi, ako aj pri predpestovaní sezónnych rastlín v dodatočnej výsadbovej vložke ku kvetináču.
 
6. Rovnaká vložka je použiteľná pre viacero modelov. Viac informácii nájdete v samostatnom článku.
Napríklad kvetináče Cubico, Trio, Cube majú jednu vnútornú vložku.
7. Jednoduchý transport – výhoda pre vysadenú rastlinu aj pre vonkajší kvetináč, menšie riziko poškodenia obidvoch. Napríklad pri sťahovaní.
 
8. Pri modeloch Cubico, Classico, Quadro, Balconera je výsadbová vložka zo spodnej časti otvorená, dno zásobníka na vodu tvorí vonkajší obal. Tým je jednoduché podľa potreby pristrihnúť rastline prerastajúce korene.
 
9. Dodatočným ozdobným prvkom je u niektorých modelov patentovaný rám vo farbe kvetináča (Quadro, Classico).