Rozdiel medzi Premium a Trend (Color, Cottage, Stone)

Vo vzorkovníku povrchov a farieb sú samozavlažovacie kvetináče Lechuza rozdelené podľa typu povrchu do viacerých skupín.

Hlavné triedenie je na Premium a Trend (Color, Cottage, Stone). 

Premium sú kvetináče s vysokolesklým alebo metalickým povrchom, interiérové, nadčasové a luxusné.

Trend sú modely s drsným, hodvábne matným povrchom, určené aj do exteriéru, v módnych farbách a tvaroch. V názve je uvedené Color, Cottage, Stone. 

Niektoré modely kvetináčov sú v ponuke ako Premium, aj ako Color. Keďže niekedy na fotkách pôsobia podobne, uvedieme rozdiely.

Aký je rozdiel medzi Premium a Trend (Color, Cottage, Stone)?  

  1. Funkčnosť - bez rozdielu. Všetky kvetináče Lechuza majú rovnaký samozavlažovací systém.
  2. Cena - kvetináče rady Trend (Color, Cottage, Stone) sú lacnejšie. Dôvodom je rozdielna technológia výroby.
  3. Povrch Premium tvorí špeciálny lak, vytvárajúci dojem keramickej glazúry. Takto ošetrený povrch má okrem vzhľadu aj kvalitu autolaku. Kvetináče s touto povrchovou úpravou sa odporúčajú hlavne do interiéru. Povrch Trend sa nevyznačuje dodatočnou povrchovou úpravou. Je hodvábne matný, hladký alebo štrukturovaný.
  4. Tvar - telo kvetináča je rovnaké, malý rozdiel v tvare je badať vo vypracovaní hornej hrany. Hrany kvetináčov rady Premium pôsobia mohutnejšie, robustnejšie. U modelu Classico je tento efekt výraznejší. V galérii nájdete porovnanie celkového vzhľadu, aj hornej hrany. Na ľavej strane je Color, vpravo je povrch Premium v porovnateľnej farebnosti.
  5. Classico LS sa od Classico Color odlišuje aj výsadbovou vložkou (linerom) s ozdobným rámom vo farbe kvetináča.