Vlhkomer

Značka: Lechuza

Pomôcka (nielen) pri prvom presadení

Dostupnosť Na sklade
€11 €9,17 bez DPH
Vlhkomer
Značka: Lechuza
4008789197146 Verpackung Feuchtigkeitsmesser
Novinka

Vlhkomer LECHUZA – je to také jednoduché!


S vlhkomerom od LECHUZA budete mať neustále prehľad o požiadavkách vašej rastliny na vodu. Aj keď chcete pestovať svoju rastlinu bez zavlažovacieho systému LECHUZA.


Ako správne merať: Upozorňujeme, že vlhkomer ukazuje správnu hodnotu iba pri použití so zeminou / pôdnym substrátom. Vlhkomer nie je možné použiť, ak sa použije výlučne LECHUZA Pon, alebo iné kamienkové substráty.

Krátko po zapichnutí indikačnej tyčinky do pôdy okolo koreňového balu uvidíte, či vaša rastlina dostáva dostatok vlahy. Odčítajte hodnotu, kým je mierka v zemi,  potom vytiahnite ukazovateľ zo zeme a očistite do sucha.

Stupnica udáva:

  • Červená = pôda je príliš suchá, treba ju poliať
  • Zelená = pôda je dostatočne vlhká, o vašu rastlinu je dobre postarané
  • Modrá = pôda je mokrá, rastlina potrebuje prestávku so zálievkou

Pravidelnými meraniami ľahko zabránite preschnutiu/premokreniu rastlín. Vlhkomer je vhodný pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

S celkovou dĺžkou cca 26 cm ho môžete použiť aj na meranie vlhkosti vo veľkých črepníkoch.

Aplikácia nevyžaduje žiadne batérie.

Dôležité: Po každom meraní vytiahnite indikátor priamo zo zeme a vyčistite ho suchou handričkou. V prípade trvalého kontaktu s vodou alebo mokrým podkladom môže merací hrot zhrdzavieť a ovplyvniť tak presnosť merania.

V kombinácii s kvetináčmi LECHUZA pomáha merač vlhkosti presne určiť fázu sucha vašej rastliny. To je praktické najmä vtedy, ak  používate veľký kvetináč, rastlina sa ešte úplne neusadila alebo nevidíte vlhkosť z povrchu substrátu. Ale aj bez zavlažovacieho systému môžete ľahko kontrolovať prísun vlhkosti pre vaše rastliny. Vaše rastliny sú vždy zásobené vodou presne tak, ako ju potrebujú.

Výhody na prvý pohľad:

  • zabraňuje nedostatočnému alebo nadmernému zavlažovaniu
  • presné meranie vlhkosti pôdy
  • ľahká manipulácia
  • bez batérií

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo Lechuza
Hmotnosť: 0.3 kg