Späť do obchodu

Registrácia

Najkrajší balkón. Zväčšite si obytný priestor.

Vytvoriť si na balkóne príjemný priestor pre život je niečo, po čom túžime mnohí.

Ako to ale urobiť, aby nám pestovanie neprerástlo cez hlavu?

7 krokov ku balkónu snov:

 1. Poznaj svoj balkón. Akú má orientáciu? Zatienenie? Budú rastliny chránené? Nakoľko je slnečný? Prežije na ňom niečo? Existujú slnečné mestské balkóny a terasy (orientované na juh), na ktorých sa darí len veľmi odolným rastlinám. Sú to bylinky: levanduľa, šalvia, pažítka a iné, tiež skalničky a sukulenty, citrusy a oleandre.... Príčinou prehrievania je jednak prirodzené slnečné žiarenie, ale tiež dodatočné zvyšovanie teploty z prehriateho okolia. Obyvatelia veľkých miest presne vedia o čom je reč - ani pár dní po výraznom ochladení vytúžené osvieženie neprichádza, lebo všetky betónové a asfaltové povrchy stále sálajú teplo...
 2. Voľba farby kvetináča - aby sa kvetináč na slnečnom balkóne zbytočne neprehrieval, najlepšie je zvoliť bielu farbu povrchu. Výrazne to zvýši pravdepodobnosť úspešného pestovania a životaschopnosti rastliniek. Aj nie je balkón orientovaný na juh, je možné zvoliť tmavšiu farbu kvetináča.
 3. Samozávlaha vyrieši bežnú údržbu. Systém používaný v kvetináčoch Lechuza niekoľkonásobne predĺži interval zálievky. Môže to byť napríklad na pár dní, ak by ste inak polievali kvety ráno aj večer, alebo aj na celé týždne. Podľa veľkosti kvetináča a konktrétnych podmienok. Viac informácií nájdete v samostatnom článku o samozávlahe Lechuza.
 4. Substrát - voľba substrátu záleží nie len od potrieb tej-ktorej rastliny, ale aj od konktrétneho stanovišťa. Sú metódy, ako dodatočných viazaním vody zo zálievky predĺžiť interval zálievky a zvýšiť komfort pestovaných rastlín. Dostupné sú rozličné typy substrátu, od ľahkých rašelinových, cez ťažšie pieskové až po špeciálne kamienkové. Ako pomôcka slúži: čím menšie sú potreby rastliny, tým ľahší by mal byť substrát, aby nedošlo k hnitiu koreňov. Naopak, v extrémnych podmienkach – napr. kvet na terase v Bratislave počas leta (za predpokladu, že ho nespáli silné slnko), bude potrebovať ťažší substrát, prípadne aj Špeciálny substrát Managreen ktorý dokáže vlahu v sebe „uzamknúť“ a chrániť pred odparením, čím sa interval zálievky predĺži. Túto vlastnosť majú kamienkové substráty.
 5. Údržba - zahŕňa zálievku, čistenie, hnojenie a presádzanie. Údržbe kvetináčov Lechuza sme venovali samostatný článok.

 

Výhody kvetináčov Lechuza:

 • dlhý interval zálievky, od 2 až do 12 týždňov. S Lechuzou úspešne pestuje každý.
 • už nikdy neprelejete. Ideálne závlahové podmienky. Rastlina si množstvo potrebnej vlahy určuje sama.
 • jednoduchá údržba (funkčná závlaha, jednoduché čistenie a prirodzená odolnosť voči znečisteniu)
 • jednoduchá manipulácia (nízka hmotnosť, vstavané rúčky, kolieska pod kvetináč, samostatná výsadbová vložka...)
 • odolné voči nárazom a rozbitiu (robustné a pevné)
 • odolné voči vplyvom počasia (mrazu, poveternostným podmienkam, UV-žiareniu)
 • aj po rokoch sú rovnako funkčné, dlhá doba použitia
 • vysoká kvalita vyhotovenia (v certifikovanom závode v Nemecku, so skúsenosťami firmy Playmobil)
 • elegantný a ušľachtilý vzhľad, viaceré modely vyhrali cenu za dizajn
 • precízne vyhotovenie a kvalitu je poznať na prvý pohľad.

 

Viac informácií o odolnosti kvetináčov Lechuza nájdete v tomto článku.

Náš tip:

Balconera - klasický balkónový truhlík s praktickými funkčnými vylepšeniami a možnosťou dokúpenia pevných úchytov. V dvoch veľkostiach. Favorit našich zákazníkov.

Balconissima - najjednoduchšie možné pestovanie. Samozávlaha bez presádzania rastliny. S držiakmi na uchytenie na balkón v cene. Novinka roku 2018.

Nido - závesný kvetináč so samozávlažovacím systémom. Ďalší z najobľúbenejších modelov našich zákazníkov.

Cascadino a Cascada - široké pestovateľské možnosti bez priestorových obmedzení.

 

Ďalšie modely nájdete v našom internetovom obchode.