Odolnosť kvetináčov

Kde sú hranice odolnosti výrobkov Lechuza? Sú naozaj také pevné a trvácne, ako deklaruje výrobca?

 

Povrch

 

Povrch kvetináčov Lechuza je prirodzene odolný voči znečisteniu, samotné čistenie spočíva v umytí vodou za použitia saponátu a mäkkej handričky. Tiež v doleštení vysokolesklého povrchu suchou handričkou. 

 

Povrchu jednoznačne škodí všetko, čo by ho mohlo poškriabať alebo naleptať– abrazívne čistiace prostriedky, nešetrné čistenie, chemikálie. Napríklad poškrabanie kovovým predmetom, farby a riedidlá. Presne ako u autolaku.

   

Pri stavebných a montážnych prácach je bezpodmienečne nutné povrch kvetináča ochrániť. Prípadné znečistenie môže byť neodstrániteľné.

 

delta10-lechuza

 

Farba

 

Povrch kvetináčov Lechuza je odolný voči UV-žiareniu a tým stálofarebný. Aj po rokoch vyzerajú stále ako nové.

 

 balconera-color-lechuza-kvety

 

Krehkosť – odolnosť voči nárazom

 

Tu sa najviac prejavuje výhoda kvalitného plastu oproti keramike. Vďaka nižšej hmotnosti plastu je manipulácia jednoduchšia a tým klesá pravdepodobnosť rozbitia. Pri používaní v bežných podmienkach (interiér) by k rozbitiu nemalo dôjsť.

 

Za viac ako desať rokov používania kvetináčov Lechuza sa sme sa stretli s rozbitím počas použitia jediný raz – keď na Maxi-Cubi pri premiestňovaní nábytku spadla skriňa naložená knihami. Na kvetináči sa v hornej časti vytvorila 4 cm prasklina tenká ako vlas. Je plne funkčný a stále slúži.

 

Pri použití vyvýšeného kvetináča s vysokou výsadbou v exteriéri je vhodné zaťažiť ho pri dne (napríklad kameňmi).Tým sa zaistí, aby sa ťažisko posunulo nižšie a ani silný vietor nedokázal spôsobiť prevrhnutie kvetináča.

Ide o kombináciu extrémov: vyvýšený kvetináč + vysoký kvet + silný vietor.

 

rondo-fikus-kvetinace

 

Mráz

 

Zazimovaniu výsadby je venovaný samostatný článok. Kľúčom je zabezpečiť voľný odtok vody – uvoľniť skrutky (na výsadbovej vložke aj na vonkajšom obale) a na obalenie kvetináča použiť priedušné materiály. Kombinácia mrazu a nepriedušného materiálu (igelit) môže spôsobiť roztrhanie lakovanej vrstvy na povrchu kvetináča.

 

Samozavlažovací systém

 

Informácie o tom, ako udržať samozavlažovací systém Lechuza trvale plne funkčný nájdete v tomto článku.